۰۹۱۹۱۰۱۰۱۳۲ - ۰۹۱۲۸۰۸۰۷۴۲

افتتاح مترو پرند

افتتاح مترو پرند دولت در تاریخ هر کشور، مناسبت هایی مهم وجود داشته که برای همه ی مردم آن دولت حیاتی و مهم است. برای کشورمان ایران نیز، مناسبت های بسیاری وجود دارد که یادآور تاریخ و واقعه ایی مهم است. یکی از این مناسبت های مهم برای ایران و ایرانی، هفته دولت می باشد. این مناسبت یادآور شهادت شهید رجایی و شهید باهنر می باشد و از این رو برای ما اهمیت دارد. بنابراین، بسیاری از واقعه ها، رویدادها و افتتاحیه های مهم را در این هفته به رسم یادبود برگزار می کنند. امسال نیز، قرار است به رسم هرسال در هفته ی دولت سال 1402 واقعه و رویدادی مهم رقم بخورد. این رویداد برای بسیاری از افرادی که به شهرک جدید پرند امید داشتند و روی آن سرمایه گذاری کرده بودند، بسیار مهم است.
این رویداد از این قرار است که در هفته ی دولت امسال (شهریور ماه سال 1402) بسیاری از واحدهای مسکونی در پرند افتتاح و به صاحبان آن واگذار می شوند. بنابراین به عنوان هفته دولت پرند نام گذاری شده. این هفته دولت برای بسیاری از افراد، آغاز راه امیدواری، رشد و پیشرفت است.

افتتاح مترو هفته دولت

افتتاح 1500 واحد مسکن ملی در هفته دولت پرند

به گفته ی مدیر عامل شرکت عمران شهرهای جدید همانند شهر پرند، امسال بسیاری از واحدها به متقاضیا ن تحویل داده می شوند. این واحدها که به گفته ی مدیران حدود 1500 واحد است در مراحل پایانی ساخت و تولید هستند. به طوریکه ساخت آنها در هفته دولت پرند امسال به اتمام می رسد؛ و به مردمی که چشم به راه این رویداد بودند تحویل داده می شوند. بسیاری از این افراد سرمایه گذارانی هستند که به آینده ی این شهر جدید امیدوار هستند. بسیاری نیز از افرادی هستند که توانستند با سرمایه ای اندک، صاحب یکی از این واحدها باشند. بنابراین می توان گفت هفته ی دولت امسال برای قشرهای مختلفی از مردم کشور، مهم و امید بخش است. شهر پرند یکی از شهرهای جدیدی است که به دلیل موقعیت مکانی نزدیک به شهرهای بزرگ تهران و البرز، دارای آینده ای درخشان است.
به همین دلیل، واحدهای بسیاری بصورت مسکن ملی یا مسکن مهر در این شهر ساخته شده است. بطوری که بسیاری از واحدها به مردم تحویل داده شده و بسیاری در مراحل پایانی آماده سازی و تحویل هستند.

تحویل واحدهای آماده در هفته دولت پرند

همانطور که در بالاتر اشاره کردیم، خبرهای خوبی که منتشر شده سرشار از امید به آینده ی پرند است. شهر جدید پرند در حال توسعه و آماده سازی برای مردم است. واحدهایی که در حال آماده سازی برای هفته دولت پرند هستند، در هفته اول شهریور به مردم تحویل داده می شوند. امسال برای شهرهای جدید و به خصوص شهر پرند، سالی برای شروع و آغاز خواهد بود. بسیاری از افراد که خوشبینانه با این قضیه نگاه می کردند، می توانستند این اتفاق را پیش بینی کنند. اگر شما جزو افراد خوشبینی هستید که منتظر این واقعه بود، می توانید تصمیمتان را برای زندگی و ساکن شدن در پرند بگیرید. اما اگر شما جزو آن دسته از افرادی بودید که به آینده ی شهرهای جدید و همچنین جمعیت پذیری آنها امیدی نداشتید، باید دست بجنبانید. چرا که واحدها پیش از آنچه فکر کنید پر شده و از کفتان خواهد رفت.

مترو پرند

در هفته دولت پرند خانه دار شوید

هفته ی دولت امسال که به هفته دولت پرند مشهور شده است، هفته ی خانه دار شدن افراد بسیاری  است. طبق گفته مدیران و مسئولان محترم در این زمینه، در هفته ی اول ماه شهریور 1402، حدود بیست و هفت هزار فرد، صاحب خانه ها و واحدهای مسکونی در پرند می شوند. با این حساب، می توان گفت در آینده ی بسیار نزدیک شهر پرند جمعیت بسیاری را در خود جای می دهد. در این میان، شاید بسیاری از شما به این فکر باشید که آیا در پرند فقط خانه های مسکونی تاسیس شده و سایر خدمات رفاهی نیز وجود دارد یا خیر. باید خدمت شما عرض کنم که مسئولین برای ساکنین جدید شهر پرند. خدمات رفاهی نظیر بیمارستانها، مدارس، درمانگاه و تاسیس مسجد را نیز در نظر گرفته اند. با این حال، اگر قصد خرید خانه و ساکن شدن در شهر پرند را دارید عجله کنید. چرا که تمامی امکانات رفاهی برای شهروندان شهر پرند در نظر گرفته شده است.

افتتاح مترو هفته دولت

احداث خط مترو در هفته دولت پرند

یکی از نگرانی افرادی که می خواهند در شهر جدید پرند ساکن شوند، تردد و فاصله ی مکانی پرند از تهران و کرج می باشد. بنابراین این مسئله باعث تردید آنها برای خرید خانه، سرمایه گذاری و ساکن شدن در پرند شده است. چرا که بسیاری از افرادی که خواهان و متقاضی مسکن در پرند هستند در شهرهای اطراف آن مثل البرز و تهران مشغول به فعالیت و کار هستند. از این رو سهولت در تردد و رفت و آمد از خانه به محل کار یکی از نگرانی های افراد مختلف است. اما باید بگوییم اگر خواهان سکونت گزیدن در شهر پرند بوده و نگران تردد خود به محل کار هستید، ما خبرهای خوبی در این راستا برای شما داریم. در پی آماده سازی واحدهای مسکونی در هفته دولت پرند، مسئولان از خط متروی این شهر بازدید کرده و دستور تسریع در کار را داده اند. چرا که مسئله ی تردد یکی از مهم ترین مسائل در زندگی افراد، بخصوص افراد شاغل است. خط متروی شهر پرند در حال آماده سازی است. با توجه به روند سریع آماده سازی واحدهای مسکونی، خط متروی این شهر نیز در حال احداث می باشد. به هر حال، می توان گفت که شهر پرند تمامی امکانات را برای پذیرفت جمعیتی از افراد پر مشغله که دغدغه ی خانه دار شدن را دارند؛ فراهم کرده است.
امروزه با توجه به اوضاع اقتصادی و رکود حاکم بر بازارهای موجود، دغدغه ی خانه دارشدن برای قشر متوسط و ضعیف جامعه تبدیل به یک رویا شده است. اما با توجه به تدبیر مسئولین در این راستا، افراد بسیاری می توانند یکی از واحدهای مسکونی شهر پرند را برای خود انتخاب و خریداری کنند. افراد بسیاری نیز با امید به آینده ی پرند، با خرید خانه در این شهر جدید به دنبال سرمایه گذاری های بلند مدت هستند.

هفته ی دولت افتتاح متروی پرند

پانزده سال پیش بود که رییس وقت دولت ادعای احداث پروژه در پرند را مطرح کرد اما هنوز بعد از گذشت این همه سال کسی نتوانسته آن ادعا را عملی کند.
طرح احداث پروژه ی پرند از زمان آغاز، مشکلات و مسائل زیادی داشته تا جایی که در دولت قبل با وجود تلاش های زیاد،متعهد شده بود که سوم خرداد ۱۴۰۰ مترو راه اندازی شود اما به خاطر کمبود هزینه هر بار این پروژه به تعویق افتاد.
در ادامه پیگیری ها برای اتمام کار پروژه ی پرند در اوایل دولت کنونی، کوشش زیادی انجام شد تا بودجه مناسبی از محل اعتبارات زمین های شرکت عمران ، اعتبارات ویژه برای این پروژه در نظر گرفته شود .
این کوشش ها حتی بخشی از پروژه را هم پیش برد و تا جایی که فرآیند تست سرد قطار برقی فرودگاه امام وارد ایستگاه پرند شد و کارشناسان تست خط و ایستگاه را از جهات متعدد مورد بررسی قرار دادند.
در اواخر سال گذشته رئیس جمهور به پرند سفر کرد و در بازدید از این پروژه وعده تامین اعتبار مترو تا خرداد ماه سال جاری را مطرح کرد که بعدها مشخص شد به خاطر نبود اعتبار کافی و آماده نبودن تجهیزات این پروژه در زمان تعیین شده افتتاح نمی گردد.
در سالهای اخیر خیلی تلاش شد تا این زمان افتتاح پروژه به مرحله ی عملی شدن برسد ،اما افزایش نجومی قیمت ها و بالا رفتن هزینه ها ، تغییر پیمانکاران و تخصیص نیافتن اعتبارات دولتی تمام برنامه های در نظر گرفته شده را واژگون کرد.

افتتاح مترو هفته دولت

سرعت بخشیدن به افتتاح متروی پرند

حال گویا انتظارمردم پرند به پایان رسیده و با تحویل زمینهای پرند به پیمانکار مترو، مدیرعامل متروی تهران، زمان نهایی افتتاح پروژه پرند را هفته دولت اعلام کرد.
۱۷ آذرماه سال گذشته رئیس جمهور وقت در حاشیه سفرها ی استانی خود از روند احداث خط متروی پرند بازدید کرد و خواستار سرعت دادن در عملیات پروژه ی پرند شدند و دستور دادند تا در راستای اختصاص زمین، حل مشکل بودنجه و پست برق پروژه ی پرند مساعدت شود.
همچنین مدیران شهری به طور مکرر اعلام کردند که یکی از گرههای اصلی تکمیل نشدن پروژه ی پرند مسئله مالی است که مقرر شده بود این اعتبار به صورت غیرنقدی باشد و املاکی توسط شرکت عمران شهرهای جدید برای اعتبارات بدهیها و تأمین منابع مالی لازم جهت خریداری تجهیزات و اتمام عملیات عمرانی باقیمانده پروژه به شرکت مترو، به صورت یکجا و براساس قرارداد منعقد شده در اختیار پیمانکاران مربوطه قرار گیرد؛ اما این موضوع کارساز نشد و این کار باعث انباشته شدن مطالبات و درخواست های پیمانکاران در ماههای اخیر شد.

تاریخ افتتاح متروی پرند

تحویل داده نشدن زمین از سوی شرکت عمران شهرهای جدید باعث شد که شهردار تهران هم در جلسه ی خبری خود درمورد این موضوع اینگونه بیان کند: پروژه ی پرند یک تفاهم سه طرفه میان وزارت راه، مترو و پرند بوده است، وزارت راه تأمین زمین برای انجام پروژه را عهده دار بود اما در این موضوع اختلاف نظر پدید امد ،در همین راستا جلسهای تشکیل شد و استاندار هم دستوراتی را ابلاغ کردند و امید است به زودی پروژه ی پرند به مرحله ی بهره برداری برسد
محسن هرمزی مدیرعامل شرکت متروی تهران در مصاحبه با ایسنا، درباره آخرین وضعیت افتتاح متروی پرند و زمان بهره برداری آن گفت : دی ماه سال پیش شرکت عمران شهرهای جدید خود را متعهد کرد که زمین هایی را برای تأمین منابع مالی و خرید تجهیزات لازم متروی پرند را در اختیار پیمانکار پروژه قرار بدهد که این مهم تا هفته قبل همچنان انجام نشده بود.
ایشان با تاکید بر اینکه افتتاح و بهره برداری از یک خط مترو نیازمند خرید و نصب تجهیزات است، می افزاید: به طور مکرر اعلام کردیم که هرچقدر این منابع مالی دیرتر به پروژه تزریق شود، تکمیل متروی پرند به همان میزان عقب می افتد چراکه افتتاح خط مترو بدون تجهیزات مورد نیاز ان ممکن نیست و بر همین اساس معاون اجرایی ریاست دولت و استاندار تهران پیگیری های بسیاری را در این مورد انجام داده و در پایان صورتجلسه اوامر ریاست دولت در مورد حل مشکلات متروی پرند را به شرکت عمران شهرهای جدید ابلاغ کردند.
هرمزی با اشاره به اینکه هفته گذشته زمینهای مورد نظر پس از چندین ماه وقفه به پیمانکار مترو تحویل داده شد، می گوید: اگر این زمینها در موعد خود یعنی دی ماه سال گذشته تحویل داده می شد میتوانستیم با ثبت خرید تجهیزات مترو و نصب آنها، همین روزها این خط مترو را افتتاح کنیم، اما حالا شاهد وقفه سه ماهه هستیم و تمام تلاش خود را به کار خواهیم بست تا در هفته دولت سالجاری افتتاح پروژه ی پرند را جشن بگیریم.

ضرورت افتتاح متروی پرند

به گزارش ایسنا، شهر پرند بیش از نیم میلیون نفر جمعیت دارد و روزانه در حدود چهل تا پنجاه هزار مسافر بین تهران و این شهر در رفت و امد هستند و همین میزان تردد نیز اهمیت راه اندازی هرچه سریعتر خط مترو را بالا برده است ، بگونه ای که با درخواست دولت، شرکت متروی تهران به عنوان مجری طرح انتخاب و مسئولیت پیشبرد عملیات اجرایی را بر عهده گرفت و این در حالی است که خط متروی پرند که احداث آن از اواسط دو دهه گذشته اغاز شد، از ایستگاه شاهد در خط یک مترو انشعاب یافته و با طی کردن مسیری در حدود پنجاه کیلومتر به شهر پرند میرسد. ۳۰ کیلومتر اول خط متروی پرند با ایستگاههای شهر آفتاب و فرودگاه امام خمینی رحمت الله علیه به مرحله ی بهرهبرداری رسیده است، اما ۲۰ کیلومتر پایانی که شاه بیت خط متروی پرند است، همچنان تکمیل نشده است، که بنا به اظهارات مدیرعامل متروی تهران گویا قرار است پرونده پروژه ی پرند نیز در هفته دولت بسته شود.
ایشان درمورد منابع پروژه ی پرند اضافه کرد: منابع این پروژه از سوی دولت تأمین خواهد شد و مسائل مربوط به کمبود منابع درحال برطرف شدن هستند.
هرمزی تصریح کرد: خط بازگشت از مهمترین موضوعات و مسائل اجرایی کار پروژه پرند بود که در حال حاضر کامل شده است.
مدیرعامل شرکت متروی تهران درباره افتتاح ایستگاههای جدید متروی تهران فرمودند: تا آخر تیرماه ایستگاه متروی میدان کتاب افتتاح خواهد شد.

آی پرند بزرگترین املاک پرند در شهر بزرگ پرند می باشد.

بانک مشاغل پرند یکی از قویترین آگهی پرند در شهر بزرگ پرند می باشد.

4.7/5 - (174 امتیاز)
×  آگهی های من  ارسال آگهی جدید  پروفایل   پسندیده ها  مشاور شوید