تجهیز واحد

تجهیز واحد

یکی از هیجان انگیزترین مراحل زندگی هر فرد، خرید خانه است. اما، هیجان انگیزتر از آن خریده خانه اییست که نوساز بوده و پس از پایان مراحل ساخت به خریدار تحویل داده می شود. خرید خانه های نوساز گرچه هیجان و حسی فوق العاده را به خریدار القا می کند؛ ولی باید در خرید آن چندین نکته ی حیاتی و مهم را در نظر گرفت. یکی از این نکات حیاتی، تجهیز واحد خام می باشد. تجهیز واحدهای خام مسکونی به معنای تکمیل و آماده‌سازی واحدهای مسکونی جدید است که در مرحله اول ساخت ساختمان انجام می‌شود. در این مرحله، واحدهای خام مسکونی که به عنوان یک ساختمان جداگانه شناخته می‌شوند، از لحاظ امکانات و تجهیزات ضروری برای زندگی را به صورت اولیه دریافت می‌کنند.
بنابراین کیفیت مواد و متریال به کار برده در این پروسه، تعیین کننده ی کیفیت ساخت می باشد؛ و خریدار با توجه به این کیفیت و همچنین در نظر گرفت ظواهر تصمیم به خرید خانه می گیرد.

تجهیز واحد خام شامل چه مواردی می شود؟

همانطور که می دانید، پیش از آنکه واحد مسکونی، مجهز به امکانات اولیه شود؛ برای ساکنین غیرقابل سکونت می باشد. چرا که در این مرحله، واحد خام اساساً یک فضای خالی و بدون تجهیزات می‌باشد و نیاز به تکمیل تجهیزات و امکانات ضروری دارد تا به یک واحد مسکونی کامل تبدیل شود. بنابراین، افزودن تجهیزات به ساختمان، پس از اتمام کارهای ساختمانی از مهم ترین وارد می باشد.

تجهیزکار در پرند

تجهیز واحد خام به طورکلی شامل موارد زیر می‌باشد:

• سیستم‌های الکتریکی: نصب سیم‌کشی الکتریکی، سوئیچ‌ها، پریزها و نورپردازی مورد نیاز برای تأمین برق در واحد.
• سیستم‌های گرمایش و سرمایش: نصب سیستم گرمایش و سرمایش مانند رادیاتورها، کولرها یا چیلرها، کتری برقی و غیره.
• سیستم‌های آب و فاضلاب: نصب لوله‌کشی آب سرد و گرم، سیستم‌های صرفه‌جویی در مصرف آب، سیستم فاضلاب و سیستم تهویه مطبوع برای تأمین آب و فاضلاب در واحد.
• سیستم‌های گاز: نصب سیستم گاز در واحدهایی که برق گازی را استفاده می‌کنند.
• طراحی داخلی و تزئینات: نصب سیستم‌های دکوراسیون داخلی، از جمله کفپوش، کابینت‌ها، صفحات دیواری، درها، پنجره‌ها، رنگ آمیزی و سایر تجهیزات داخلی.
• سیستم‌های امنیتی: نصب سیستم‌های امنیتی مانند دوربین‌های مداربسته، سیستم آتش نشانی و سیستم اعلام سرقت برای ایجاد امنیت در واحد.
هدف اصلی تجهیز واحد خام ایجاد یک واحد مسکونی آماده برای استفاده است تا ساکنان بتوانند بعد از تحویل واحد، بدون نیاز به کارهای ساختمانی اولیه، در آنجا زندگی کنند.

تجهیزکار در پرند

روش های مختلف برای تجهیز واحد خام

همانطور که در ابتدا اشاره کردیم، واحد خام واحدیست که دیوارهای آن رنگ آمیزی نشده، آشپزخانه و اتاق ها به کمدهای دیواری و کابینت تجهیز نشده اند، شیرآلات نصب نشده، و واحد به صورت کاملا خالی و بدون هیچ تجهیزاتی می باشد. تجهیز واحد خام، به چند صورت انجام می پذیرد که در ادامه به آن اشاره می کنیم:
• گاهی اوقات، خریدار تمایل دارد واحد را به صورت کاملا خام از فروشنده تحویل بگیرد. در اینصورت خود خریدار باید تمامی امکانات و متریال را برای تبدیل واحد خام به یک واحد مسکونی قابل سکونت انجام دهد. در این صورت، هزینه ی تجهیزات، هزینه ی تاسیسات و غیره در تمامی مراحل کار بر عهده ی خود خریدار می باشد و فروشنده دیگر نقشی در این پروسه نخواهد داشت. در این مورد خریدار هزینه و زمان زیادی را صرف تجهیز کردن می کند.
• در مواردی خریدار با فروشنده توافق می کند که؛ تمامی تجهیزات و متریال بر عهده ی فروشنده باشد ولی در تمامی مراحل سلیقه ی خریدار نیز لحاظ شود. در این مورد، تمامی اصول و مراحل کار به سلیقه ی مشتری انجام می شود؛ و از طرفی مشتری با دردسرهای کار سر و کله نمی زند و تنها در آخر واحد را تماما طبق سلیقه ی خود تحویل می گیرد. در این موارد، مشتری هزینه و زمان کمتری نسبت به مورد قبل از دست می دهد.
• در مورد آخر، تجهیز واحد خام بر عهده ی فروشنده می باشد. اما دیگر سلیقه ی مشتری لحاظ نشده و تمامی موارد و متریال را خود فروشنده انتخاب و انجام می دهد.در این مورد نیز مشتری با روند خسته کننده ی کار و همچنین هزینه های گزاف سر و کله نمی زند. اما ممکن است که تجهیزات انجام شده به سلیقه ی مشتری نباشد و یا آنکه کیفیت مورد پسند را نداشته باشد.

تجهیزکار در پرند

نکاتی که در توجه به تجهیز واحد خام باید رعایت شود

امروزه شرکت های دولتی و خصوصی بسیاری هستند که در ساخت و ساز واحدهای مسکونی مشغول به کار هستند. هنگامی که این واحدهای مسکونی به مرحله ی فروش می رسند به چند صورت توافقی به مشتری تحویل داده می شوند. اول اینکه واحد مسکونی تجهیز نشده است. دوم اینکه واحد به سلیقه ی مشتری تجهیز شده. سوم اینکه واحد تجهیز شده اما کاملا به سلیقه ی مشتری نیست. اگر جزو دسته ی سوم هستید و قرار است واحدی را که به سلیقه ی خود فروشنده مورد تجهیزات قرار گرفته است را بخرید باید حتما به چندین نکته توجه داشته باشید. در ادامه به برخی از این موارد اشاره می کنیم:
• پیش از آنکه واحد را تحویل بگیرید، باید از آن بازدید کنید. توصیه ما با شما این است که هنگام بازدید یک متخصص و کاربلد را همراه خود ببرید تا کیفیت تمامی متریال را مورد بررسی قرار بدهد. افراد سودجوی بسیاری هستند که تنها به سود خود فکر می کنند و از متریال مناسبی برای تجهیز واحد خام استفاده نمی کنند.
• تمامی لوله ها و شیرآلات را چک کنید. واحدهای خام به دلیل اینکه نو هستند، ممکن است در ظاهر کاملا بی نقص به نظر برسند. اما شما به این مسئله توجه کرده و کاملا ریز بین باشید.
• آشپزخانه یکی از مهمترین بخش خانه است که باید از بهترین متریال در تجهیز آن استفاده شود. حتما کیفیت کابینت های استفاده شده، شیر آلات، پریزهای برق، سینک ظرفشویی و تمامی موارد مربوط به آشپزخانه را به خوبی مورد نظر قرار دهید.
• درها و پنجره ها نیز از مهم ترین مواردی هستند که در خانه نیازمند کیفیت بالایی هستند. درز در و پنجره ا را مشاهدده کنید. از کیفیت بالای پنجره ها مطمئن شوید. از کیفیت دستگیره ها نیز غافل نشوید.
• مقاوم بودن خانه در مقابل زلزله و سایر خطرات احتمالی را در نظر داشته باشید. حتما و حتما از متخصصان و کارشناسان این حرفه که دقت بالایی در ساخت خانه ها دارند، خرید کنید. در آخر سند، قولنامه و یا هر چیزی که ثابت کند خانه برای شماست را فراموش نکنید.

آی پرند بزرگترین املاک پرند در شهر بزرگ پرند می باشد.

بانک مشاغل پرند یکی از قویترین آگهی پرند در شهر بزرگ پرند می باشد.

۵/۵ - (۶۸ امتیاز)


بروز رسانی در 1402/07/11

تماس با ما